David Guetta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Pierre David Guetta
  • Vendlindja:
  • Paris 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: David Guetta është një dj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Pierre David Guetta, i njohur me emrin e profesionit si David Guetta, është një prodhues i muzikës house dhe DJ francez. Fillimisht një DJ në klubet e natës gjatë viteve 1980 dhe 1990, ai bashkë-themeloi Gum Productions dhe lëshoi albumin e tij të parë, Just a Little More Love, në vitin 2001. Më vonë, ai lëshoi Guetta Blaster (2004) dhe Pop Life (2007). Albumi i tij i vitit 2009 One Love përfshirë edhe këngët e populluara si "When Love Takes Over...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Chris Cornell

Mustafa Sandal

Will.I.Am

Justin Timberlake

Michel Teló

Bruno Mars

Louis Armstrong

Marc Anthony

Riccardo Cocciante

Edward Maya


Tags: David Guetta

David Guetta në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë