Më mbaj mend (për 1 muaj)

David Tukiçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
BIOGRAFIA: David Tukiçi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në moshën 13 vjeçare, ai fitoi Festivali e Këngës në RTSH si këngëtar dhe më pas ndoqi trajnimin e përbërjes, veçanërisht me Çesk Zadeja, i cili ishte vetë nxënës i Dmitri Shostakoviç. Nga viti 1982 deri në 1992, ai ishte drejtor i muzikës simfonike të Radiotelevizionit Shqiptar. Në Ecole normale de musique - Alfred Cortot de Paris, ai studioi me Michel Merlet dhe Dominique Rouits. Ai është autor i shumë kompozimeve simfonike, instrumentale dhe v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Ibrahim Tukiçit

Vëllai i

Genc Tukiçit

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dashnor Diko

Gazmend Pallaska

Guri Rrokaj

Shkëlqim Beshiri

Arif Vladi

Kasem Hallulli

Zeqe Kuqi

Xhevat Kelmendi

Kerim Palloshi

Qazim Beka

Tags: David Tukiqi, David, Tukici


Komente mbi këtë artist