Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  70
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dea Strica është një këngëtare dhe autore këngësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Karriera e saj si kengetare nisi qe ne 2014, por ne 2017 ajo u lancua si kantautore me kengen e saj te pare ¨You Got Me¨, nje bashkepunim me producentin amerikan DAT. Ajo njihet si autore e dhjetra kengesh dhe tekstesh, nder te cilat edhe kenge per artist te tjere. Ka nje sere bashkepunimesh me artist dhe producent te huaj. Në vitin 2020, Dea Strica publikon albumin "Summer Fling". Më datë 1 Qershor 2020, Eltina Minarolli & Dea Strica publi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Profili

Spotify

Komente

Asnjë Koment

Summer Fling (2020)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dea Strica

Komente 0