Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demi Lovato

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
 • Emri i Vërtetë:
 • Demetria Devonne Lovato
 • Vendlindja:
 • Dallas 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Demi Lovato është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Demetria Devonne Lovato është aktore, këngëtare dhe tekstshkruese amerikane. Ajo njihet më së shumti në rolin e Mitchie Torres (Camp Rock), Sonny Monroe (Sonny with a Chance). Ajo albumin e parë debutues e lansoi më 23 shtator 2008 i titulluar "Don't forget". Albumi mori vendin e dyte në shitjet e 200 Billboard mbi 89.000 kopje në javën e parë. Lovato ka lëshuar albumin e saj të dytë, "Here we go Again", më 21 korrik 2009. Ky album zuri vendin i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Komente

14 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Demi Lovato

Komente 14