Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demir Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Tygjec (Dardani) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 71 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Demir Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Shkollën fillore e kreu në fshatin e lindjes, ndërsa shkollimin e mesëm-drejtimin muzikor e keru në Prishtinë. Bazat e para nga kultura muzikore i mori nga mësuesi Rexhep Bunjaku, që kur ishte nxënës i shkollës fillore. Në klasën e gjashtë ai zuri vendin e parë në manifestimin rajonal “Mikrofoni është i Juaji”. Punoi si mësimdhënës i kulturës muzikore në shumë shkolla të Kosovës, profesion të cilin edhe tash e ushtron. Këngës dhe folkorit deri më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥Tragjedia E Nje Vajze (2019)

☆☆☆☆☆

Gërmia (1980)

☆☆☆☆☆

Në Kerçovë Na Ra Një Gjamcë (1977)

☆☆☆☆☆

Dasma E Flamurit

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Sevdi Malsia

Syrja Etemi

Zenel Zekolli

Halil Bytyqi

Nexhat Vitia

Zekë Lushaj

Isuf Berisha

Daut Zenku

Enver Batllava

Tags: Demir Krasniqi, Demiri


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet