Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demir Krasniqi - Tallava Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Haj medetmedet-e
Po bëjnë djem e çika-
N'duar t'kujt ka mbetë-e
kënga dhe muzika?!

N'duar t'matrazapve
Me shkolla fillore
Që kurrë nuk e deshën
këngën popullore!

Që s'njohin traditën
toskërishtegegërishte
POR NA E NDALIN RRITëN
Me këngë magjupishte!

Humbëm këngët tona
Me atë bukuri-e!
Himn në dasmat tona
"Çaje Shukarije!"

Shih çka m'tha një ditë
Producent Masari
Këngët e traditës
Nuk po i ha pazari!

Po deshe albumi
Të shkoj si bakllava
kno këngë magjupishte
N'stilin"Tallava"!


Ky tekst u dërgua nga  perla


Nuk kemi video për këtë këngë.
Demir Krasniqi - Tallava
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tallava".
3. Video është e këngës "Tallava", por nuk këndohet nga Demir Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Demir Krasniqi:


Komente 0