Denis Taraj
Denis Taraj
Denis Taraj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Denis Taraj është këngëtar. Më datë 1 Mars 2018, Denis Taraj publikon videoklipin "Alis'". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Më datë 6 Korrik 2018, Denis Taraj publikon videoklipin "Tik-Tak".

Më datë 10 Nëntor 2018, Denis Taraj publikon videoklipin "Ma Shkruaj Ne Nje Leter". Muzika e këngës u punua nga Klodian Qafoku, ndërsa teksti u shkrua nga Mario Deda.

Më datë 7 Korrik 2019, Erik Lloshi publikon videoklipin "Vëlla", në bashkëpunim me Denis Taraj. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Foxesfilm.

Më datë 1 Maj 2019, Denis Taraj & Paola Little Star publikojnë videoklipin "Ajo Mungon". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 2 Mars 2020, Denis Taraj publikon videoklipin "Dikur". Muzika e këngës u punua nga Rei Bezhani, ndërsa teksti u shkrua nga Denis Taraj. Orkestrimin dhe harmotization plus mix,master,rec Enis Mullaj.Videoklipi u prodhua nga Ar Visual.

Në Maj 2020, Denis Taraj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Dikur".

Më datë 5 Qershor 2020, Erik Lloshi publikon videoklipin "Enderr", në bashkëpunim me Denis Taraj. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Erik Lloshi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Më datë 12 Korrik 2020, Denis Taraj publikon videoklipin "Arberia Jone", në bashkëpunim me Luna Dhe Vjola Gjyzeli, Sindi Prenjasi & Erta Jonuzin. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga Edlira Baholli.

Më datë 26 Shkurt 2021, Denis Taraj publikon videoklipin "Eja". Muzika e kenges eshte krijuar nga kompozitori gjerman Martin Fuchs, kurse music production eshte punuar nga Enis Mullaj. Teksti i kenges eshte shkruajtur nga Eriona Rushiti ne strofa dhe ne bridge, kurse refrenin e ka shkruajtur Martin Fuchs. Videoklipi eshte realizuar nga Ar.visual.Albania.

Më datë 20 Nëntor 2021, Denis Taraj publikon videoklipin "Mijera Copa". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Erik Lloshi, ndërsa orkestrimi u realizua nga Enis Mullaj.

Në Maj 2022, Denis Taraj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Mijera Copa".

Më datë 22 Korrik 2022, Sabiani publikon videoklipin "Kercejna", në bashkëpunim me Denis Taraj. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, ndërsa teksti u shkrua nga Eriona Rushiti.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0