Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denisa Gjezo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Gjirokaster 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Denisa Gjezo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore vlonjate. Këndon nga viti 2001 dhe angazhimi i saj në Top Channel ku ka kënduar në emisionin E diell, përfundoi pikërisht kur njerëzit nisën ta thërrisnin “Denisa e së Diellës”, ndërsa këngët e Top Fest dhe Këngës Magjike, nuk gjenden të gjitha në Youtube. Këndon këngë latine, greke, franceze, por edhe ato që i do më shumë, këngët shqiptare të Jugut. Denisa ka lindur në Gjirokastër dhe ka kënduar në Kala, në Festivalet Folklorike, por edhe në Festivalet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥Jam Labike E Laberise

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Emmy

Albana Mesuli

Kieda Budini

Ajkuna Anxhaku

Persa

Shamsah

Entela Zhula

Irva Stefa

Habibe Ostreni (Bibe)

Nikoleta Vokrri

Tags: Denisa Gjezo Xhemnica, Denisa Xhemnica, Denisa Gjezo, Denisa


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet