Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denisa Gjezo - Po Martojme Vajzen E Vetme Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hyri ne valle nje vajze
Dore per dore me një djalë
Ajo si lule ne parajse
Djali forte si kapedan

Ah mor djale te erdhi dita
Vajzes dorën t'ia shtrengosh
Tu plotesofshin gjithe deshirat
Vajzen ti ta trashegosh

Nëna syte i mbush me lote
Vajzen ne valle kur shikon
Ish e vogel bija ime
Porsi zane me je bere sot

Babai nuk e jep veten
Xhani brenda po i plas
Po marton vajzen e vetme
E shtrengon e puth ne balle

Filloi dasma nisi kenga
Moren vallen rreth e qark
Thote babai edhe nena
Kercen motra me vëllanë

Dhe te gjithë ia marrin shtruar
Hedhin vallen dore per dore
Dridhet toka tundet vendi
Sec e dogjen dasmen o

Cifti jone lezeti dasmes
U gezofshi jete e mot
Gezuat nene e babane
Qofshi te lumtur gjithmone

Ky tekst u dërgua nga Rikardo ShaniRenditja: Top 200
Publikimi: 09/08/2016


Më Shumë Këngë Nga Denisa Gjezo:


Komente 0


Denisa Gjezo - Po Martojme Vajzen E Vetme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Martojme Vajzen E Vetme".
3. Video është e këngës "Po Martojme Vajzen E Vetme", por nuk këndohet nga Denisa Gjezo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.