Denisa Onjea

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Fushëbardha 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Denisa Onjea është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Denisa Onjea është fituesja e edicionit te pare te “Tu si que vales”. 26-vjeçarja që për herë të parë shkeli skenën e “Tu si que vales” e shoqëruar nga profesor Robert Radoja në piano, ka shkëlqyer në çdo mbrëmje. E veshur në të bardha, Denisa që nga Akademia e Arteve ka udhëtuar drejt një skene gjigande, arriti të triumfojë mes dhjetëra konkurrentëve që vinin jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe nga shumë vende europiane. Rrugëtimi i sukses...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Megi Laska

Gerta Mahmutaj

Erga Halilaj

Zaimina Vasjari

Marjeta Billo

Barbana

Olta Boka

Kamela Islamaj

Rezarta Shkurta

Çiljeta


Tags: Denisa Onjea

Krijo Një Kartolinë