Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - Pyt Kosova Per Nje Çike Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16Pyt Kosova për ni qikë
Veq o muranin don me ja ditë
U mblodhën burrat në ballë të kuvendit
E po pyesin bjeshkt e Kelmendit
E po pyesin bjeshkt e Kelmendit
Ku o Shota e Azemit
Ushtun malet larg u nin
E n'Shqipni osht heroinë
Knon o Kosova po knon Drenica
Heroinë Shote Galica
Shqipe e malit me dy fletë
Dymdhjet vjet i kaloi në çetë
Qysh se e vogël rrit me trima
Ajo shkrepke si vetima
Me pre hekrin edhe gurin
Krahë per krahë luftoi me burrin
Burri i saj Azem Galica
Hiç ma trim se ka Drenica
Luftë me turq e me serbijakë
Goja e tyne qitke flakë


Ky tekst u dërgua nga Arianit Dobroshi

Dervish Shaqa - Pyt Kosova Per Nje Çike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyt Kosova Per Nje Çike".
3. Video është e këngës "Pyt Kosova Per Nje Çike", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 2