Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Dervish Shaqa - Moj Shqipni Mos Thuj Marova


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52


Oo Shqipni mos thuj oj marova
se djemt tu ende jan gjall
oh n'kam esht qu e rrept o Kosova
e bajn luften o ball per ball

ishin vitet o ma te vshtiiraa
oh me ni mijee nanqin e dhet
kur n'Kosove o mloj egersina
per me zhduk qdo bime mbi dhe
...
oh se n'Prekaz o atje o pikspari
Krisi topi, o me duhi
aty gjaku i Adem Jasharit ra ne toke me bi persersi


Ky tekst u dërgua nga Andi Rexhepi (gjilan)   ShendVishiDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017