Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - Haj Medet Per Ket Shqipni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Haj medet për ket Shqipni
Katër krajla në ta janë hi
Gjashtë ditë luftë Plavë e Gusi
Coll tri ditë Rekë e Malsi
Katër krajla n’Gjakovë janë hi
Nëpër Rekë po bajnë devri
Ku po i gjajnë djemtë e ri
Tanë po i qesin për me i gri
Nanat e tyne janë dalë n’kojshi
Gratë e tyne janë shku n’gjini.
Kush ke shqyptar idikatli
Kanë lanë mallin janë dalë n’Malsi
Njefsha t’mirë për ket Malsi
Shumë po e mban ket muhaxheri
Me manzerre janë tuj luftue
Tuj liftu’ e haj medet
S’i biem n’dorë kti krali t’keq
Kërkun qarja o mos me u gjetë
Dalin n'bjeshkë o qafë t'naj kërrshe
Gjashtë javë ditë o mos me u gjetë
Pa luftu o burrat për besë o hej


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Dervish Shaqa - Haj Medet Per Ket Shqipni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Haj Medet Per Ket Shqipni".
3. Video është e këngës "Haj Medet Per Ket Shqipni", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 0