A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shiu Shtegetar

Shi,
Të lutem bjerë ëmbël
Mbi telat e kitarës së asaj zemre.
Akuardo qetësisht
Mendimet e errta që ka fshehur në mëndje!

Shi...
Të lutem trokiti embel
Në derën e akullt të poezisë romantike.
Tingëllo lehtësisht,
Freskoje sadopak me ëmbëlsinë tënde!

Shi,

te lutem...
Brënda në lugina ëndrrash gjendu
Vidhi ëndrrën më të bukur këtë mbrëmje.
Me perkujdesje ta ruaj...
Në petalet e lotuara të qënies time!!!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018