A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Aromë Romantike

Ika...
Me vete mora aromën romantike.
Mendimi yt më bën shoqëri,
Të gjeta mes lugina ëndrrash
Jashtë akoma bie shi...

Të lashë...
Në vetminë romantike të mbrëmjes.
Zemrën lash me ty,
Ika në errësirën e ndritshme
Edhe pse jashtë binte shi...

Do vij...
Në ëndrrën tënde sonte,
Shpresoj të jesh aty!

Ndërkohë...
Me petale lulesh do ndriçoj botën.
Aromën e trëndafiltë...
Në jastekun tënd do fsheh.
Në realitetin mëngjesor
Përpëlitur...
Praninë time do e ndjesh!!!!!!!!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018