A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Enigmë

Pse…
S'po të kuptoj?!
Strukur nën hijen time
Pse do të jetosh?!

Më thuaj, pse?!
Mërzitjen në lotët e mia fsheh,
Në çiltërsinë e buzëqeshjes time
Ironinë e verbër gdhend...!

Nën hijen time gjurmë s'mund të lësh
Mundohu të ecësh me hapin tend.
Për ty krenar nesër dikush duhet të jetë,
Të duhet vetveten të kërkosh të gjesh!!

Unë s'jam dikush më i mire se ty,
Nën të njëjtin qiell rrojmë që të dy.
Mëkatarë kalimtarë jemi në këtë jetë.
A e di që jeta është "privilegj"?!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018