A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk Më Bindet

Nuk do fjala sot të thyej heshtjen
As mendja të zgjoje mendimin,
Në rrugë një monotoni e vrazhdë
Rënduar toka fsheh psherëtimin.

Dielli që në qiell po ndrin
Në damaret e mi gjakun ka ngrirë,
Nuk më përgjigjen damarët e mpirë
Syri, fshehur mban lotin në sy.

Dua të iki nga kjo botë e panjohur
Ku hipokrizia sulmon dashurinë,
Të gjithë në të njëjtën mënyrë lindim
Por jo të gjithë meritojmë emrin "njeri"..!!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018