A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Te Vodha Zemren !

Në jastekun e hënës
Endërrova mbrëmë,
Qiellin e hënës preka
Me atë luajta unë.

Qeshte lumturia
Fshehur në sytë e tu.
Zëri yt i artë
Më premtoi shumë.

Me çelsin e buzëqeshjes
Të trokita në zemër,
Sa zhurmë tronditëse
Bëri porta e zemrës.

Ah, me vodhi zemrën
Zeri yt gazmor,
Një aromë zambakësh
Fshehur mban në dorë.

Pikturonte lumturia
Endshëm sytë e tu,
Zemrën më se ke
Se ta vodha unë!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018