Devis Xherahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  43
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Devis Xherahu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Djaloshi korçar e kishte prekur skenën qysh si fëmijë në skenat e shkollës dhe festivalet e fëmijëve në qytetin e Korçës. Asnjëherë nuk i kanë munguar duartrokitjet në paraqitjet e tij. Shquhet për zërin dhe këndimin e këndshëm të seranatave, njëkosisht dhe këngëve angleze. Të bësh karrier në vend të huaj është vështirësi e madhe. Por puna dhe dashuria për këngën e kanë sjell deri në kulmin e suksesit edhe këngëtarin Devis Xherahu. Djaloshi korça...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareNe Erresiren E Nates


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Tjeter Ben Dhe Tjeter Thua
Nuk E Meriton
Kur Gjethet Bien Ne Vjeshte
A Me Degjon?
Ma Ka Fajin Zemra
Me Pelqen Ajo
A Me Do... Un'te Dua Shum
Nuk E Kuptoj
Paska Qene E Shkruar
Zemer E Shqetesuar

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Altin Basho

Artan Kola

Evans Rama

Gjergj Hila

Alfred Meço

Përparim Brati

Dritan Jashari

Andi Shkoza

Adnan Daci

Fatmir Hoxha


Tags: Devis Xherahu

Devis Xherahu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë