Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devis Xherahu - Zogu I Vogel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Orkestrimi:

Adrian Jorgji

Këngë e albumit:

"Ne Erresiren E Nates"

Komente

Asnjë Koment

10/12/1998

1998-12-10T16:00:07+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Zogu I Vogel" kënduar nga Devis Xherahu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Zogu I Vogel".


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Kondakçi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nje zog i bardhe kendon per dashurine
Dhe lart ne qiell po fluturon
Ja ku po vjen ngadale dhe per cudi
Une po te prek permbi floke.

O, ti vetem sot?
Ti zog kendo per dashurine
Une nuk do te le jo, jo.
Me fort une ty zog t'dashuroj.

Me pas i shkojme dhe qeshim si femije
E dore per dore vrapojme te dy.
Nje zog i bardhe na morri mendjen sot
Na ben ai me gaz plot.

Nje zog i bardhe po vjen tek ne te dy
Te ngreje folene ne zemren tone.
Ja ku po vjen ngadale dhe per cudi
Me krah' na prek permbi floke.

O, jo vetem sot
Ti zog kendo per dashurine
Une nuk do te le jo, jo.
Me fort une ty zog t'dashuroj.

Nje zog i bardhe kendon per dashurine
Dhe lart ne qiell po fluturon
Ja ku po vjen ngadale dhe per cudi
Ty po te prek permbi floke.Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet