TEKSTESHQIP

Diana Ruci
Prit O Djale
Lyrics
(Feat. Jehona Shqiptare)

Prit o djale!

Per mbi gushen tende moj
faqet porsi molle
nga buzet e tua moj
pres se c`do ndodhe

Prit o djalepritem-o
pritem edhe ca
nga buzet e njoma-o
mos prit ndonje hata

Kete une e di
prandaj te vardisem
hajde vajze e dashur
tek ty te kumbisem

Sa deshire do kisha
te behej kjo pune
por s`mund te kumbisesh
pa te dashur une

Deshiren ta kuptova
qe kjo s`eshte pune
ne krahet e njeri-tjetrit
vetem ti dhe une

(Neil Ruci)

DËRGOI: