Diana Ruci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër 
BIOGRAFIA: Diana Ruci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. DIANA RUCI nga djepi i polifonis (Gjirokastra) qysh e vogel ka qene e apasionuar pas kesaj kulture shqiptare krahinore, e edukuar edhe nga prinderit me zerin e saj ka ngjallur interes te hershem dhe per kete eshte aktivizuar ne grupe te ndryshme polifonike. Interpretimet e saj jane mirepritur nga publiku, eshte vleresuar nga njerez te artit e te kultures si profesoret: Vaso Tole, Birce Hasko, Roland Ceno, Artisti Popullit Kadri Roshi, Lazer Filip...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Ajkuna Anxhaku

Ermira Babaliu

Myfarete Laze

Rovena Dilo

Ema Qazimi

Gerta Heta

Manjola Nallbani

Zeliha Sina

Lindita Theodhori

Nertila Koka


Tags: Diana Ruci, Djana Ruci

Krijo Një Kartolinë