A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Kensington, Londer 
  • Age:
  • 47
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dido is a very famous international artist of Pop music. Dido Florian Cloud de Bounevialle O'Malley Armstrong, known as Dido, is an English singer-songwriter. Dido attained international success with her debut album No Angel (1999). It sold over 21 million copies worldwide, and won several awards, including the MTV Europe Music Award for Best New Act, two NRJ Awards for Best New Act and Best Album, and two Brit Awards for Best British Female and Best Album. Her next album, Life for Rent (2003), continu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Thalia

Sia

Celine Dion

Lara Fabian

Laura Pausini

Julieta Venegas

Jennifer Lopez

Lââm

Paulina Rubio

Ninel Conde


Tags: Dido

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019