Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dielli Veseli
Këngët (1)
Biografia
Foto (2)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 13 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Dielli Veseli është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. I lindur ne Shkup 06.09.2007, Dielli ka qene pjese e festivaleve per femije, ku eshte vleresuar me çmime te ndryshe. Dielli Veseli eshte djali i artistes Jehona Shaqiri. Ne youtube kane nje kenge, te cilen e kendojne bashke nene e bir. Dielli eshte pianist dhe ka marre çmime nderkombetare ne Vranje, Gjevgjeli, ku u vleresua me çmimin e pare. Kengetari dhe pianisti vjen si rezultat i prinderve muzikant te Jehona Band. Në Qershor 2014, Dielli Ve...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Jehona Shaqirit

Komente

Asnjë Koment



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dielli Veseli, Jehona Shaqiri