Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Dylan

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  11
 • Emri i Vërtetë:
 • Dilan Reka
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 22 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Dylan është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai ka filluar të merret me muzikë që në moshën dy vjeçe e gjysëm, ku është dalja e tij e parë në festivalin Celësi i Artë, i vlerësuar me çmimin e publikut. Nga mosha 4-12 vjeçare ka qenë pjesëmarrës në festivalet e femijëve në Shkodër, Tiranë dhe Shkup. Fitues i shumë çmimeve të para. Në Dhjetor 2002, Dilan Reka, Dora & Gerona marrin pjesë në Ylberi 2002 me këngën "Tinki Wynki". Në Dhjetor 2003, Dilan Reka merr pjesë në Ylberi 2003 me këng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finalist në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Deklan

Stiv Boka

Xhevi

Gerard Merdani

Klinti Çollaku

Ardit Çuni

Genti Deda

Gussi

Alban Ramosaj

Andi Stafuka

Tags: Dilan Reka, Dilon Reka, Dylan, Dylan Reka, Wits Dilan


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet