Dino Zhygjeli
Dino Zhygjeli
Dino Zhygjeli
  • Vendlindja:
  • Ulqin Mal I Zi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Dino Zhygjeli është këngëtar i njohur. Dino Zhygjeli është nga Ulqini dhe studion në Tiranë për artitekturë. Dino Zhygjeli ka lindur në Ulqin të Malit të Zi, ku kreu shkollën fillore dhe te mesme, ndërsa studion në Tiranë për artitekturë. Rrjedh nga një familje qytetaresh, me tradite intelektuale dhe kulturore. Dini, edhe pse talentin e tij prej këngëtari e nxori papritur para ca kohësh, ai çdo here ka qene i pasionuar ne jetën kulturore, me pjesëmarrje ne organizimin e aktivitete te ndryshme.

Dino Zhygjeli është tip shume i dashur, i afërt, modest dhe tepër spontan ne paraqitjen para publikut, gjë qe e bënë te dashur ne rrethin ku jeton.

Në vitin 2012, Dino Zhygjeli merr pjesë në The Voice Of Albania 2, ku arriti deri ne gjysmefinale.

Djemtë e grupit Burn e degjuan ne Top Fest, dhe e kontaktuan për të qenë anëtar i grupit. Shumë shpejt Dino u familjarizua me çunat dhe filluam menjëherë provat për live në Tiranë.

Në Maj 2012, Dino Zhygjeli merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mendon".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0