Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionis Delia

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tropojë 
BIOGRAFIA: Dionis Delia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Më datë 1 Tetor 2013, Dionis Delia publikon videoklipin "Kenge Per Deden". Në Nëntor 2013, Dionis Delia merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sekreti I Dashurise". Në Mars 2014, Dionis Delia merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Mos Me Ler Ne Vetmi". Në Mars 2014, Dionis Delia merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Mori Cuce Matjane". Më datë 2 Qershor 2014, Hysni Lala publikojnë videoklipin "Të Humbur Dërgoni Lajme", në bashk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentBehem Zog


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vesel Pelingu

Viktor Hila

Ari Alia

Shaban Gjekaj

Agim Molla

Tani (Artan Shqadha)

Pellumb Katroshi

Briz Musaraj

Erti Hizmo

Julian Lekocaj

Tags: Dionis Delia, Dionis Deliaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet