Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dionis Delia - Mori Cuce Matjane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mori Cuce Matjane".
3. Video është e këngës "Mori Cuce Matjane", por nuk këndohet nga Dionis Delia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dionis Delia - Mori Cuce Matjane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

02/06/2014

2014-06-01T23:36:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mori Cuce Matjane" kënduar nga Dionis Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dionis Delia i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Eranda Libohova. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me ka zene maraku
Me nje cuce matjane
Si lule zambaku
Moj vetull gajtane x2

Ref x2
Fol e fol me mu
Moj fellaze e malit
Bukur mi ke leshu
Balluket e ballit

Besen kur ta dhashe moj
Fjalen se te dua
Diten kur ti pashe
Njato syte e shkrue

Ref x2
Lum e lum per mu
Lule malesore
Mori cuce matjane
Zemren sec ma more

Ref x2
Fol e fol me mu
Moj fellaze e malit
Bukur mi ke leshu
Balluket e ballitMë Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë