Dionis Xhafa Poezi
Dionis Xhafa

Trëndafil

Një trëndafil vjen në jetë në atdheun e muzgut të zi,
gjatë udhës do të bëhet ferrë dhe më pas edhe hi,
e ndoshta, kushedi, në fund të rrugës, lules, a do t’i kujtohet jetë, atdhe, rini!

- Poezi nga Dionis Xhafa


- U dërgua nga Dionis Xhafa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0