A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Një Trishtim Në Zemër

Një djalë i vogël punonte në një market,
dhe më bëri përshtypje se tha “zonjë” e me këto fjalë iu drejtua pronares,
vetëm punonte dhe rrinte ashtu heshtur,
punëtor që në moshë të hershme, e për disa është kohë e kafshatës.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019