Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dj Blunt

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  94
  • Emri i Vërtetë:
  • Edon Dedi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dj Blunt është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Edon Dedi, apo siç e njohin të gjithë si Dj Blunt, dallohet në skenë me muzikën rep, hip-hop. Ky reper gjatë karrierës së tij ka bashkëpunuar me shumë rep-grupe të vendit dhe të gjitha këngët kanë shënuar suksese. Si të gjithë reperët, ashtu edhe Dj. Blunt në këngët e tij ka fjalë banale, për të cilat thotë se janë normale, meqë muzika rep kudo këndohet edhe me fjalë banale. “Reperat në përgjithësi përdorin fjalë banale kudo në botë jo vetëm tek ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Shaolin Gang

Ish-Anëtar i grupit

NR

Profili

Snapchat

Komente

6 🔥Tululu (2019)

★★★★★

Blunt For President (2013)

★★★★★

Classic G (2011)

★★★★

Dj Blunt (2008)

★★★★★

The Big Picture (2005)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (6)

0
4
2
1
2
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Fugaa

Don Pizhi

SL

Mc Qoppa

Kino

Tiki

Alidema

Barooti

Real 1

GT

Tags: Dj Blunt, Dj-Blunt, Djblunt, Shaolin Gang, Real 1, Edon Dedi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet