Dj Blunt

"Xhinset” E Vjedhura Të Dj Blunt Dhe Real 1

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[23-07-2015]
Vetëm pak javë më parë Dj Blunt dhe Real 1 lansuan videoklipin e këngës "Xhinset".

Dyshja e marketuan shumë këtë këngë dhe videoklipin e saj, bile e quajten "hit vere".

Por, Indeksonline zbulon që instrumentali i kësaj kënge është i kopjuar fund e krye nga Pon Di Cocky Version - Di Genius, e lansuar në vitin 2012. Modifikimet e pakta të dyshes sonë nuk kanë arritur ta maskojnë plagjiaturen.
 (Indeksonline)

“Xhinset” E Vjedhura Të Dj Blunt Dhe Real 1


Komente 0