A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dj Iljano

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  109
  • Emri i Vërtetë:
  • Ylli Shahaj
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dj Iljano është një dj dhe producent i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. SHQIP: Ylli Shahaj, i njohur për njerëzit si DJ Iljano eshte një nga anëtarët më të nderuar të skenës shqiptare si DJ dhe producent. Iljano lindi ne Vlore me 09.11.1990 dhe bëri debutimin e tij të parë në vitin 2006, kur ai dhe disa miq të tij krijuan Labelin e quajtur "Baba Records", gjithashtu në vitin 2006 Iljano filloi eksperiencën si DJ në party si dhe festat e miqve te tij. Ne vitin 2007 Iljano filloi karrierën e tij si Producent gjithasht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

Babastars

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dj Sardi

Alban Chela

Elio Deejay

Vin Veli

Dj Nago

Agustin Pellumbaj

Ardian Qokaj

Endrit Shani

Ziso

Gerard Merdani


Tags: Dj Iljano, Ylli Shahaj

Dj Iljano në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019