Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 24-01-2016
  Diellza Kolgeci ka mbushur sot plot 38 vite, e ndërsa nëpërmes rrjetit të saj social në Facebook, ajo na ka lënë tejet mbresa me një rrëfim rreth vetës së saj, ku ka shkruar shumëçka rreth vetës. Ja ku mund të ndiqni postimin e saj në Facebook: E dashura UNE ( Dejzi sic me quante Babi ) Sot mbush 37 vjet! Ka shume njerez qe mendojne se 37 vjec nuk jane asgje, jane shume pak. Po, e di, nuk jane shume, poooor, nese i ke jetuar keto 37 vite sic i kam jetuar une, eshte shume ndryshe! Ti mund te pyesje, si i ke jetuar ti keto vite...

 • 09-11-2015
  Diellza Kolgeci është e njohur tashmë për organizime dhe iniciative të ndryshme që ndërmerr në qytetin e prishtinës. Së fundmi ajo ka bashkuar forcat bashk me miken e saj më të ngushtë stilisten dhe ish modelen Afërdita Paçarada për të organizuar Ballon e Parë Shqiptare. Diellza në një postim në rrjetet sociale ka treguar datën se kur do të mbahet kjo ballo dhe se do të jetë data 29 nëntor në Swiss Diamond Hotel në Prishtinë. ...
 • 11-09-2015
  Bukuroshja Diellza Kolgeci, më në fund ka pranuar se është e dashuruar. Ajo këtë gjë e ka deklaruar duke qenë e ftuar në një emision televiziv në Prishtinë. 37-vjeçarja në shenjën e Ujorit, duket se më në fund ka rënë kokë e këmbë në dashuri, e i përzgjedhuri i saj është një arkitekt i ri në moshë, por edhe në profesion, transmeton Panorama. Noli Fetoshi, djaloshi të cilin Diellza e merr pas vetes gati në çdo event që shfaqet, është i dashuri i saj. Ndonëse deri më tani e ka mbajtur të fshehur, çifti ka tri vite që frekuentojnë njëri-tjetrin dhe duken mjaft të lumtur, e këtë gjë e dinë edhe familjet e çiftit. Deri më ...
 • 30-08-2015
  Diellza Kolgeci e cila shquhet si një nga fytyrat më të njohura publiku ka qenë e ftuar gjatë kësaj jave në një nga emisionet e RTV 21 në Kosovë ku ka shpalosur shumë çka për jetën dhe karrierën e saj. Të gjithë e dimë që Diellza u bë e njohur fillimisht si aktore, më pas si modele, për të vazhduar si këngëtare, prezantuese, juriste, politikane dhe tani me pa tjetër mund të quhet një show girl. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/15309 Në një nga pyetjet e gazetares gjatë emisionit se nëse Di...

 • 18-08-2015
  Ajo nuk njihet vetëm si njëra ndër femrat më të bukura. Djellza Kolgeci është edhe njëra nga tifozet e flakta të klubit të Prishtinës, Plisat. Së fundmi ajo u ka lënë një mesazh atyre në Facebook. Lexojeni të plotë postimin e Djellzës. “Këtë të diel për tifozët e Prishtinës, Plisat, fillon sezoni i ri në kampionatin Kosovës në futboll. Fillimi i kampionatit e gjen klubin tonë me shumë probleme që e kapluan dhe shumë dashakeq që e sulmuan në mënyra të ndryshme. Shumë lojtarë e braktisën klubin. Por një klub si Prishtina edhe nës...

 • 07-06-2015
  Diellza Kolgeci sot në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook ka postuar një fotografi ku shihet se është një kërmill të cilin ajo e ka quajtur ‘mysafir e pa ftuar’. Por, ndonëse erdhi pa ‘ftesë’, Diellza e priti mirë atë. Për të sheqer, e për vete kafe! Madje ajo i servoi sheqer të kaftë që njihet si më i shëndetshëm....

 • 14-05-2015
  Diellza Koolegci është e njohur tashmë si showgirl, ajo dikur ishte këngëtare dhe inçizoi disa këngë ku një ndër më të njohurat ishte Si Kleopatra e cila u finalizua edhe me videoklip. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25250 Por karrierën bukuroshja kosovare e filloi si miss e më pas si aktore në filmin Dashura e bjeshkëve të nemuna 1, megjithatë ajo ka mbaruar edhe studimet për juridikun. E pas gjithë këtyre profesioneve, ajo po mendon që ti rikthehet me të vërtetë profesionit të saj t...

 • 02-05-2015
  Pa dyshim se është njëra ndër femrat më të bukura të shqiptarisë. Madje, Diellza Kolgeci bukurinë e saj shpeshherë e ka shfaqur edhe në pistat e modës. Por, nga i rrjedh kjo bukuri asaj? Këtë gjë na ka treguar vet Diellza përmes një fotografie të hedhur në llogarinë e saj në Facebook. Ndonëse e postuar kohë më parë, në këtë foto, bukurshoja Kolgeci shihet qartë se bukurinë e saj e ka trashëguar nga e prindërit e saj e veçanërisht e ëma. Për më shumë ju tregon vet fotoja....

 • 29-04-2015
  Diellza Kolgeci ndonëse nuk është shumë aktive në rrjetet e saj sociale, ajo tregon se më së shumti e përdor facebook-un. Diellza ka publikuar një fotografi sot në facebook ku në mbishkrimin e fotos ka lënë një këshillë mjaft të fortë sidomos për ato femra që e ndjejnë vetën të shkelur nga gjinia mashkullore. Ajo ka shkruar se nuk duhet që të jesh me tipare mashkullore që të jesh e fortë....

 • 17-03-2015
  Diellza Kolgeci së fundmi ka publikuar në rrjetin e saj social në Facebook një status drejtuar të gjithë atyre që nuk e duan Prishtinën https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/15309 Ajo i është drejtuar miqve të saj në rrjetin e saj social në Facebook me një status duke iu thënë se ata që flasin keq për Prishtinën, le të jetojnë diku tjetër. Une e du shume Prishtinen, e ju?! P.S nuk dua komente negative per qikin tem Prishtinen (ata qe se dojn le te jetojn ne Paris se e di qe jan msu me kushte te atij vendi...
 • 25-01-2015
  Aktorja e njohur Anisa Ismaili ka nxjerrë në shitje së fundmi libirin e saj më të ri të titulluar Momento ku shpalos tregime të bukura romantike. Si gjithmonë pas publikimit vjen rradha e dhënies së librit me autograf, e sigurisht që njëra nga këto dhurata nuk mund të mungonte për shoqen e saj Diellza Kolgecin. Diellza ka marrë si dhuratë këtë roman për të cilin është befasuar mjaft shumë. Ajo e ka postuar librin menjëherë në rrjetet e saj sociale....
 • 12-12-2014
  Diellza Kolgeci e cila së fundmi është pjesmarrëse në spektaklin Dancing with the stars, është lënduar sot keq gjatë provave. Ajo mendohet të jetë rrëzuar dhe të ketë qarë një pjesë të madhe tek vetulla, madje gati edhe syrin, si pasoj e kësaj ajo pati edhe hemoragji. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/34110 Diellza u dërgua menjëherë në një spital privat e shoqëruar nga stafi teknik i Dancing with the stars. Tani ajo është kthyer në Kosovë tek familjarët e saj ku edhe ka kontaktuar me staf...

 • 12-12-2014
  Vajza e ekranit kosovar, Diellza Kolgeci e cila është një nga konkurrentet e sivjetshme të show-t “Dancing with the stars” është aksidentuar rëndë sot gjatë provave, madje ka rrezikuar edhe syrin. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/34110 Mësohet se Diellza është aksidentuar, duke u përgatitur për provat e radhës. Konkurentja nga Kosova ka rrëshqitur duke u rrëzuar keq. Diellza është dëmtuar në vetull shumë pranë syrit, ndërsa ka pasur edhe hemorragji. https://www.teksteshqip.com/im...

 • 09-12-2014
  Ka qenë mbrëmë nata shqiptare në Dancing with the stars. Edicioni i cili realizohet prej 5 viteve tashmë, ju ofron mundësinë konkurentëve që në një nga netët e konkurimit të kërcehen vetëm valle me këngë shqiptare. Shumë artistë si: Evi Reçi, Kristi Popa, Tuna etj sollë valle shqiptare nga më të ndryshmet si ato nga Shqipëria e Jugut ashtu edhe të Shqipëris së Mesme. E Diellza Kolgeci si përfaqësuesja nga Kosova kishte vendosur të kërcente vallen e Rugovës së bashku me partnerin e saj Julindin. Ajo arriti të vlerësohet me 31 p...

 • 28-11-2014
  Diellza Kolgeci bukuroshja nga Kosova është duke marrë pjesë në spektaklin “Dancing With The Stars” në Shqipëri që po organizohet për herë të 5 me radhë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/13939 Si e vogël Diellza ishte marrë me balet, por këto teknikat e reja që po i ushtron për spektaklin, janë shumë më vështirë se që duken. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/34109 Partneri i saj i vallëzimit është Julindi, ajo në këtë spektakël nuk dëshiron vetëm të marrë pjesë por edhe ta fitoj atë, raporton Indeksonline. https://www.teksteshqip.com/im...
 • 16-11-2014
  U përfol para disa javësh se Diellza Kolgeci & Edis Kuraja janë bashkuar sërish pas ndarjes së tyre. Shkas për këtë lajm u bënë disa fotografi të cilat janë shkrepur në një dasmë ku kanë qenë të ftuar edhe Diellza edhe Edisi. Ndërkohë që ish basketbollisti i klubit Sigal Prishtina, Edis Kuraja ka demantuar gjithë lajmin nëpërmjet një statusi në facebook: “Me Diellzën ka marrë fund gjithçka qe një kohë të gjatë, ndërsa sa i përket ati shkrimi është plotësisht i pa vërtetë. Unë atë natë kam qenë në një ditëlindje së bashku me shokët dhe vëllanë në një nga restorantet e qytetit”....
 • 05-11-2014
  Formati i njohur Dancing with the stars pritet të nisë sezonin e tij të 5-të me datë 12 nëntor në ekranin e Vizion Plus. Tashmë janë bërë zurtar disa nga emrat pjesmarrës në këtë spektakël: Eltona Deda, Tuna, Valer i bb7 janë vetëm disa nga merat pjesmarrës të këtij viti. Ndërsa Kosova do të përfaqësohet nga dy bukuroshet e njohura Diellza Kolgeci & Fjolla Morina. Dy bukuroshet tona kanë pranuer ftesën menjëher për të qenë pjesë e këtij spektakli. Vallëzimet e tyre të para do ti shohim me datën 12 të këtij muaji....

 • 16-10-2014
  Bukuroshja Diellza Kolgeci, ka dalë me një ide të veçantë për të dalë nga ngërçi politik. Ajo do që udhëheqjen e vendit ta marrë kombëtarja shqiptare në futboll, e në krye të tyre të jetë ideatori i lansimit të simboleve kombëtare mbi Beograd, nëpërmjet Drone'it. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/31763 “Pasi që ende nuk u formua qeveria e Kosovës, do ishte mirë që këtë detyrë ta marrë kombëtarja në krye me ideatorin e fluturakes”, ka thënë Kolgeci. Ajo do që t’i zëvendësojë edhe deputetët.“...

 • 03-09-2014
  Nuk dihet se cka saktësisht e ka frymëzuar Diellza Kolgecin për një postim në Facebook. Ajo është marrë me ‘zonjat” që bartin çanta të shtrenjta, por, sipas saj, nuk janë çantat ato që të bëjnë ‘zonjë’ ... Më poshtë mund ta lexoni postimin e Diellza Kolgecit Eeeeh fjala zonje...Nuk te bene zonje nje çante e firmes LV, Prada apo Chanel, ( sepse sot gati gjithe I kane perderi sa kohe me par eshte dit se kush I ka pas ) zonje te bene sjellja jote andaj mesohu se pari si mbahet ajo çante e shtrenjte e mos u mundo me na fut ne sy se...

 • 09-04-2014
  Bukuroshja Diellza Kolgeci ka reaguar sot në lidhje me disa deklarata që ajo kishte bërë në Radio 21. Gjatë ditës së djeshme u raportua që Diellza Kolgeci kishte thënë në emisionin “Prite të Gjelbrën”, të Radio 21 se pa problem do të bënte foto nudo nëse ato do të ishin artistike, si dhe do të luante një rol në një film erotik. Këto deklarata të saj, dhënë këtij mediumi, i kishte transmetuar BallkanWeb dhe si zakonisht ato ishin përhapur në shumicën e portaleve në Kosovë dhe Shqipëri. BallkanWeb e kishte transmetuar kështu deklaratën e Diellzës. Po (do bëja foto nudo), kur është artistike, theksoi Diellza, duke shtu...
 • 08-04-2014
  Bukuroshja shqiptare, Diellza Kolgeci, ka deklaruar së fundmi në emisionin Prite të Gjelbrën në Radio 21 se ajo do të bënte pa problem foto nudo nëse do të ishte artistike, teksa nuk ka mohuar se do të dëshironte të ketë rol në një film erotik. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/11265 Diellza këto pohime i bëri në emisionin e mëngjesit në Radio 21, Prite të Gjelbrën, me nikoqir Robert Bojaj dhe Besart Galicën, ku ajo u përgjigj pa problem në pyetjet provokative. https://www.te...

 • 21-03-2014
  Është njëra prej vajzave e cila suksesin e saj e ka shijuar që kurse ishte fëmijë. Diellza Kolgeci në një intervistë për Express tregon shumë gjëra, për jetën e saj si fëmijë, për karrierën e saj si një biznesmene, këngëtare, aktore por edhe për linjën e saj të modës. Ajo u rrit në një familje e cila gjithmonë ishte në qendër të vëmendjes së opinionit publik. Babai i saj, Remzi Kolgeci, ishte kryetar i Kosovës dhe ajo ka marrë këshilla të dobishme nga ai që Diellzës i shërbejnë në çdo hap të jetës. Në këtë intervistë të gjatë për ...

 • 09-02-2014
  Bukuroshja kosovare, Diellza Kolgeci gjatë një mbrëmje festive është kapur mat me anë të disa fotove ku duket ekspozimi i të brendshmeve të saj. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25608 Diellza është një ato vajza që kujdeset gjithmonë për look-un e saj, por duket se këtë herë alegria e krijuar në mbrëmjen festive i ka marrë mendjen, duke bërë që t’i shpëtojnë disa gjëra të tjera të rëndësishme. Megjithatë hiri dhe sharmi I saj nuk ka munguar gjatë gjithë natës....

 • 27-01-2014
  Ka shkëlqyer në të bardha. Nën dizajnin e kreatores Tuta Matoshi Duriqi dhe fotografi të realizuara mjeshtërisht nga Avni Selmani, bukuroshja nga Kosova Diellza Kolgeci ka shkëlqyer në të bardha. Një fustan nusërie të cilin bukuroshja e kishte veshur, e ka sjell magjishëm. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/8012 Por, modelja këtë fustan nuk e ka veshur pse është bërë nuse, por që të pozoj për fotot e reja e të sjell në pah dizajnet e Matoshit, përmes trupit të saj perfekt....
 • 24-12-2013
  Tashmë kanë nis urimet për fundvit dhe bukuroshja Diellza Kolgeci ka vendosur të urojë ndryshe fansat e saj në prag të festave të fund vitit. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/24284 Ndërsa ka filluar përgatitjet për këtë fundvit, modelja e njohur nuk ka harruar të urojë në një mënyrë të veçantë për një vit të mbarë, duke përshëndetur të gjithë fansat e saj me disa foto të nxehta, të cilat edhe një herë nxjerrin në pah bukurinë dhe sharmin e ish ‘Miss Kosovës’. https://www.tekstesh...

 • 21-12-2013
  Një nga femrat më të bukura dhe elegante të Kosovës, Diellza Kolgeci, nuk do të jetë prezantuese në edicionin e 52-të të Festivalit të madh në RTSH. Çdo gjë ndryshoi kur u emërua drejtori i ri dhe u ngushtua buxheti. Diellza në një intervistë për gazetën tonë rrëfen se pse e dha këtë dorëheqje dhe cila ishte marrëveshja e parë që ishte bërë me bukuroshen për ta moderuar këtë festival. Diellza, a mund ta dimë arsyen e dorëheqjes tënde nga prezantimi i festivalit në RTSH? Çfarë shkruhej në atë kontratë që ata nuk e zbatuan? Që para 10...

 • 17-12-2013
  Diellza Kolgeci tërhiqet nga prezantuese e Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Kur s’kanë mbetur veçse 10 ditë nga fillimi i edicionit të 52-të të festivalit të fundvitit, mësohet se dyshja e prezantuesve të këtij viti ka pësuar një “çarje”. Modelja kosovare, Diellza Kolgeci, e përzgjedhur për të drejtuar në krah të gazetarit Enkel Demi, i cili ngjitet për të dytën herë në skenën e këtij festivali, mësohet të jetë tërhequr për shkak të një përplasjeje me drejtorin e Festivalit, Martin Leka. https://www.te...

 • 07-12-2013
  Festivali i Radio Televisionit Shqiptar do të fillojë shumë shpejt edicionin e 52-të të tij. Me datë 26 dhe 27 dhjetor do të mbahen 2 netët gjysmëfinale të këtij edicioni, ndërsa nata finale do të mbahet me datë 28 dhjetor. Janë zbuluar tashmë edhe emrat e prezantuesve të sivjetshëm të këtij festivali. Enkel Demi & Diellza Kolgeci janë ata që do ta udhëheqin këtë spektakël. Enkel Demi tashmë një prezantues i rregullt i këtij festivali, vitin e kaluar në krah të tij ishte Floriana Garo ndërsa këtë vit do të jetë bukuroshja Diellza Kolg...

 • 03-10-2013
  Gjithmonë me punë dhe me surpriza është munduar ta mbajë afër publikun e saj dhe ja edhe kësaj radhe Diellza Kolgeci bënë të ditur se është duke punuar në këtë drejtim. Në të vërtetë, shumë shpejt Diellzën do ta shohim me projekte të reja, mbase kanë të bëjnë me fushën e modës dhe aktrimit. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/21790 Diellza krahas modelingut po arrin suksese edhe në atë të aktrimit për të cilën thotë se ndjehet shumë mirë. “Aktrimi dhe modelimi janë dy profesione që më pëlqejnë m...

 • 22-05-2013
  Diellza Kolgeci është një prej femrave më joshëse të ekranit dhe modës në hapësirën shqiptare. Bukuroshja nga Prishtina është kthyer në ekranin e madh të kinemasë pas 17 vitesh në serinë e dytë të filmit, “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna 2”. Diellza luan “Diellzën” një vajzë shqiptar, të njëjtin rol ajo e ka luajtur edhe 17 vjet më parë. Në faqen e Panoramës në Facebook, kanë dërguar këtë video, ku Diellza shfaqet në një skenë mjaft të nxehtë. Filmi është shfaqur në kinema, ndërsa pritet të shfaqet edhe në vende si, New Yor...


Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017