Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Djemte E Detit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Djemtë e Detit ishte një grup rroku, i krijuar në vitin 1989 që mbase është ndër të rrallët që vjen nga jashtë Tiranës dhe që ka patur sukses. I krijuar në Lezhë, muzika e tyre e hershme kishte ndikime të qarta nga hard-rroku dhe metali, që ishte shumë aktual në mesin e viteve '80 në të gjithë botën. Hiti i tyre më i madh mund të konsiderohet kënga "Mos qaj", një baladë e cila pa dyshim që mund të hyjë në antologjinë e rrokut shqiptar, nëse bëhet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Gent Demaliaj

Ish-Anëtar i grupit

Valentin Markvukaj

Komente

Asnjë Koment

Epos (2009)

★★★★★

Izolimi Vdes (1997)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Djemte E Detit, Djemt E Detit

Komente 0