DMC aka Babloki
DMC aka Babloki

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Ardit Sokoli
 • Vendlindja:
 • Tropojë
 • Jeton në
 • Zvicër
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 3 Maj 1983
 • Horoskopi:
 • ♉ DemiBiografia

BIOGRAFIA: DMC aka Babloki është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994. Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "K...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 11