Më mbaj mend (për 1 muaj)

Domino Band - Mbremja Gala Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ne rruget e lagjes te vegjel,
krejt capken kemi qen ne te dy
Vajze e dashur a me mban mend?!

Me shapka prej druri e te lagur,
Ku kish pellgje do kalonim se s'ben un e ti
A me mban mend.

Kur librat e fletoret ti grisja,
dhe gjith diten haja drru si i cmendur,
Vajz e "eger", Po si s'me mban mend.

Ref.
E gabuar, buzqeshja jote
prezenca ime, ne Mbremjen Gala
Vajze e ndrydhur, ne ndjenjat e tua
koken mos ul posht, ngrije ti lart.
Dhe nese dikush, ty pran te afrohet
dije shum mir, jo vetem nuk je.

Vitet kalojne si mjegull,
qe petalet e luleve me lageshtine e saj i than,
Mbi ne sot ka rene.

Te shoh te krrusur,
ne fundin e salles ku koncert kam per te dhene,
S'eshte per ty ai vend

Ref.
E gabuar, buzqeshja jote
prezenca ime, ne Mbremjen Gala
Vajze e ndrydhur, ne ndjenjat e tua
koken mos ul posht, ngrije ti lart.
Dhe nese dikush, ty pran te afrohet
dije shum mir, jo vetem nuk je.


Ky tekst u dërgua nga  SaimirPodaDomino Band
Publikimi: 07/09/2013


Domino Band - Mbremja Gala
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbremja Gala".
3. Video është e këngës "Mbremja Gala", por nuk këndohet nga Domino Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Domino Band:


Komente 0