A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Domeniko Isaj
  • Vendlindja:
  • Sarande 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
BIOGRAFIA: Dommy është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Domeniko isaj, eshte me origjine nga Permeti, por ka lindur edhe eshte ritur ne Sarande. Ishin reperat e asaj kohe te cilet e kane frymezuar, Dommy eshte nje autor tekstesh edhe di mire te luaje muzik me piano. Kenget e tij i publikon ne nje studio ne Tirane qe quhet Radical Records, ku aty bejne muzike edhe shum artiste te tjere te famshem. Dommy ne 3 mars 2018 lançon kengen e pare me titull "Bashk" kjo kenge u prit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Deezy

O.D

Lekssi

Enemy

Mary X

Aldo Musaku

Ergi Zejnuni

Flory

El Ninjo

Gentto'h


Tags: Dommy, Domeniko Isaj

Krijo Një Kartolinë