Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Pizhi - Loja Mbet E Njejta (Feat. Don Arbas)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

A jom kan i i fort e i gjall
se kum pas gravitet te nalt aha
per ata qe se din une jom prishtin
qaty ku thmija lind qaty ku skamja lind
qaty ku qdo sen nis dhe mbaron
protesta e 81 ka pas edhe ma ron
don a sdon jeta te imponohet ne vendin tem
bjen viktim e lakmis t'njerzve trent
pas pares e lluksit e kerreve te shtrejnta
kavrubave e klubave me shipka te argjenta
njerzit me maska qe doken sikur fytyra
bojn projekte maketa plot me ngjyra
per venin tem mbeten vetem te tilla
ndron veq ngjyra e kerreve te tija
a te kan msu qe nuk vjedhet shpija
pa u vjedh shpija svjedhet kojshia thot:

ref:
loja mebt e njejta ooo me sene t`verteta ooo
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo

arma jem e vetme jon kta rreshta
qe kurr nuk heshta
qe nuk e deshta robriiin
padrejtsin nuk e fsheha
po e shpreha me fjal te thjeshta
kohet e 97 e 98 esht dikush
po rreh gjyks ktu per rep a ?
une repi jom vet suksesi flet vet
un jom repi qe she e di kush del
e u dal diku i djegs se edhe ni jet
me pas nuk um del se
seki hije me fal se ki shije me fal
se ki dijen nalt se ki prishtinen ne asht
ne qit sheher kur reperat shtohen
sikur kpurdhat mas shpije
hahen e vlohen e bohen
stara me tri maica lara lara
DJ me dur te thyme po sho en andrra
qe bohen zhgandrra
veq me gips deri en fyt
qe dokenn si....robrit doku na dan skoll ry[p fiill bit
po bojn em gisht qendrimet e disave
qe i kom rebelo para 90 e save.

ref:
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo


Ky tekst u dërgua nga  Floraa   bstyle17Don Pizhi
Featuring: Don Arbas
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/09/2017
Video Produksioni: ASHA


Don Pizhi - Loja Mbet E Njejta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loja Mbet E Njejta".
3. Video është e këngës "Loja Mbet E Njejta", por nuk këndohet nga Don Pizhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Don Pizhi:


Komente 0