Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Don ProbleMC - Hip Hopium  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/07/2014

2014-07-31T21:18:04+00:00

Teksti:

Don ProbleMC

Orkestrimi:

S4MM
Po gjuj me rrima rrafall sikur uzi,me ni lloj arti që sun e kapin,
Rrimat fallc i përbuzi se sjau qet starti kërkun hesapin,
Ju dho, ju jepi, ju jap, qa spju dhojn,sju jepin, sju japin,
Për ma t’qartin ma t’prapin, xharkat vet komt happy pi hapin,
Kshtu që bi**h kape flliqt thithethethe, thith thith,
Un spo t’çi tu aktru, un nuk jom Will Smith,
Still I will kill gjith,pidhin e bi**hit ton që tines
Ma ka shti guhn n’tyf,se po ta çi grun n’pidh,
Aahhh qesaj I thuhët freaky flow o babush,
Pra jipy jey jipy jow o karmush,
Njejt si ankthi me t’shkel n’onder t’vrant me tenk,
Jom kan jom met e kom ngel n’underground da king,
E hi nëpër sound me slang,dhe gjithqysh ma kuptoni akcentin,
Reperat I kan teshat e njejta po jo talentin,
Se fakti xhall jom une dhe mos menoni që kom me lan me qaq,
Me rrejt naj piss fmijaq, që po shitët menemadh n’this biatch,
Dik hala nuk mu hoq,Kët bi**h edu so mutch,
And you don’t touch, se me mu u doq,e me mu u poq,
Normal që don me pas mardhenje me bisha e jo me zogj,
Mrs. Hip hop o me mu in da street,e me juve n’lloq,
Pra kush ju ka than që Doni so mo qaq dreq,
Dj lshoma qat scratch,ti thej slow mo qaq keq,
Ndaq n'battle ndaq 'match,veq mos thuni që sju knaqi,
Po ju ndërgjegjsoj kejtve me qit fjalorë rrugaqi,
Secillin e shoh kush o qa ka mja gjetë qat pikën e dobt,
Kjo osht me against da world,thirre kejt kllikën dhe rrobt,
Un jom gati e po ju pres kur po dal jasht me ec,
E majë shokun e vogël me veti se sjom dalë jasht me pec,
Po për gang bang puto, la hura la hura,
Thirri thirri t'zitë se o ka bjen shij me qaura,
Njeri bjeri t'rritë për me msu diqka nga kultura,
Se kjo qimnone po vdiqka pa kult burra,
E kejt ata mut burra me hormone femnore,
Bonuni gati për metafa me crem de la crem fore,
Qijuni deri sa bytha t'ju nxen kore,
Futjani karin njoni tjetrin hiq pa me pas nevojë me bo bllefa shkencore,
Homos,le te ninë te ton kët shit,
Fk atyneve që po m'thojnë mu stop nalu bre Don koqit,
Edhe niher,le te ninë te ton kët shit,
Fk atyneve që po m'thojnë mu stop nalu bre Don koqit,
E boj për qef veq pse jom diqka me t'kallzu,
Jo diqka me t'fallzu, që ki me piqka me vallzu,
Se ky shit o pak i rron,nashta smunësh me dallu,
Sikur flex sikur sex që kurr smunësh me rrallu,
Nvaret veq sa munësh me pallu a je tu kuptu,
Që me shum sene duhesh mu përballu sa sje kuruptu,
Edi kush jom,qa boj, po do um thojnë që kom gabu,
Veq pse e kom rrugën profesoreshë e fakulltetin tabu,
E boj akull shtetin sa t'du me qa du, po spo du me tepru,
Se gjinja mujn mu ftohë qaq shum,qato spo du me vepru,
Nëpër rrugë për respekt,me biznis i qes lekt,
Armiqt e gjallë si me naj pis diss i qes t'dekt,
I rrotulloj si ortek, da snow ball effect,
Ska mo slow valle t'djegt, me my flow t'gjallë e t'pjekt,
E nëse nuk don mu shkelë yow lsho rrugë insekt,
Po vi direkt jo indirekt me turlifar kopuki n'sekt,
Me ti qi rrobt e me t'lan tu tripovatë n'trip defekt,
Djalli që po jeton n'mu po repovatë shqip perfekt,
More rata tata rap attack flash back,
Koke bo tata mata n'gjep me lek fresh shmek,
E kom ni shok e ka ni ker që i nxen mi tri vetë n'gepek,
E man ni gllock që ta bon ter që so si me tre me pendrek,
Bitch nhere bang bang masanej click clack,
Venat jau prejë si smack,skenat jau thej si crack,
Me qit sick track sikur big-mack,
Ma motherf**ker n'treg,ruju se flaka djeg,
Kush ju tha që Doni koka weck,
Për rrima si rrugaq Doni so ka hek,
Mic motherf**king chek,night walker black jack,
Zari karit bari arit qaj tek hightech,
Naj lek hala tu njek deri sa tip top jom,
Hip-Hopium


Ky tekst u dërgua nga  Dritonnn
Më Shumë Këngë Nga Don ProbleMC:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet