Donald Veshaj
Donald Veshaj
Donald Veshaj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Donald Veshaj është këngëtar i njohur. Më datë 29 Korrik 2017, Montana publikon videoklipin "Ne Te Sms", në bashkëpunim me Montela.

Më datë 17 Qershor 2021, Binjakët (Romeo & Donald) publikojnë videoklipin "Margarita". Teksti i këngës u shkrua nga Donald Veshaj, Getinjo, Romeo Veshaj & Alban Kondi, ndërsa orkestrimi u punua nga Alban Kondi & Fabian Basha.

Më datë 12 Tetor 2021, Elgit Doda publikon videoklipin "TL (Toxic Love)", në bashkëpunim me Donald Veshaj. Teksti i këngës u shkrua nga Elgit Doda, Alban Kondi, Donald Veshaj & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Donald Veshaj është ndër banorët më të komentuar të Big Brother VIP Albania 2021. Donaldi ka treguar historinë e tij të dashurisë me prezantuesen e famshme shqiptare Bora Zemani. Ndërkohë Bora hyri në Big Brother VIP për tu takuar me mikeshën e saj të ngushtë, këngëtaren Semi Jaupaj. Bora në studion e Big Brother VIP foli për të gjitha gjërat që janë diskutuar dhe komentuar ditëve të fundit për të dhe raportin me dy banorët e shtëpisë. Prezantuesja ka folur edhe raportet e afërta mes Donaldit dhe Semit, e cila deklaroi se ka qenë e qetë dhe se ata të dy i sheh si miq. “Nuk ka qenë periudhë e thjeshtë për mua, ka patur shumë komente shumë lajme të vërteta të pavërteta, në momentin që u kuptua që do kem dy njerëz të rëndësishme të jetës sime aty brenda kjo ishte e kuptueshme”, ka thënë Bora. “Unë kam qenë e qetë për çdo gjë aty brenda, pesha ka rënë mbi Semin dhe për këtë më ka ardhur keq. Jemi shoqe prej 15 vitesh”, ka thënë tutje moderatorja. Bora pas hyrjes në shtëpi fillimisht u takua me shoqen e saj, Semin të cilës i dha mbështetje duke i thënë se është shumë krenare për të. Të dyja mikeshat të përmalluara u përloten gjatë takimit të shkurtër me njëra-tjetrën. Ndërsa, pas pak minutash, Bora realizoi takimin e shumë komentuar me ish të dashuri, Donaldin, i cili i dhuroi një trëndafil të bardhë në fillim të takimit. Ish-çifti dhanë shumë emocione në takimin e tyre pas një kohe të gjatë, që u përcoll me shumë puthje nga të dy. “Më është bërë ëndrra realitet të të shoh 24 orë çfarë po bën, si po sillesh, ndërsa ti je në kushtet më të këqija pasi nuk mund të dish asgjë për mua”, i tha Bora. “Më do”, e pyeti Donaldi prezantuesen i cili në fillim i dhuroi disa puthje në faqe, qafë dhe ballë. Ndërsa, në pyetjen e njëjtë, Donaldi u shpreh se ai e do Borën që ka patur dikur. Dyshja e njohur mbyllën takimin e tyre romantik dhe plot emocione me një puthje. Me pas gjate rrugetimit te tij, ai u dashuruar me Beatrix Ramosaj me te cilen po shijon qendrimin ne shtepine e Big Brother Vip 2021. Mes te dyve ka nje kimi te cilen e kane perceptuar tashme te gjithe.

Më datë 19 Mars 2022, Donald publikon videoklipin "Nuk Je". Teksti i këngës u shkrua nga Donald Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 15 Prill 2022, Elgit Doda, Donald & Romeo publikojnë videoklipin "Picasso". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Elgit Doda, Romeo Veshaj & Donald Veshaj, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Hazy. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Elgit Doda.

Në Maj 2022, Elgit Doda merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "TL (Toxic Love)", në bashkëpunim me Donald Veshaj.

Donald Veshaj ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Te Kuptoj". Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 1 Shtator 2022, Donald publikon videoklipin "Hesht". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Donald Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 29