Më mbaj mend (për 1 muaj)

Donika Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Donika Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ish kengetare e njohur në vitet 90-të ka qenë shumë e angazhuar në muzikë, duke qenë pjesë e shumë projekteve artistike, ku prezantohej me këngë e performanca moderne. Donika nuk ishte këngëtare komerciale, nuk ishte nga ato që e kërkonte me domosdo vëmendjen. Këngëtarja me kalimin e viteve e la pas dore muzikën, por jo edhe poezinë, pasi shpesh shkruan dhe krijimet e saj i poston në rrjete sociale Ish këngëtarja e viteve të 90-ta, Donika Gashi, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentNdize Zemren Time (2000)

Une Kam Zemer (1998)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rudina Magjistari

Elizabeta Musliu

Antigona Sejdiu

Miradije Aliu

Antigona Rustolli

Vjollca Haxhiu

Ganimete Abazi (Ganja)

Elinara Shehu

Alma Gashi

Sherife Sherifi

Tags: Donika Gashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet