Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Doors është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. The Doors were an American rock band formed in 1965 in Los Angeles, with vocalist Jim Morrison, keyboardist Ray Manzarek, guitarist Robby Krieger, and drummer John Densmore. The band got its name, at Morrison's suggestion from the title of Aldous Huxley's book The Doors of Perception, which itself was a reference to a quote made by William Blake, "If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is, infinite." They w...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Queen

Europe

Beatles

Calling

Script

Nickelback

Aerosmith

Boney M

Us5

Camila

Tags: Doors, The Doors, Jim Morrison


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet