Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Dope (Us) është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-length studio albums. Their most recent, No Regrets, was released on March 10, 2009. The band was founded by song writer and lead singer Edsel Dope in 1997. As a child, Edsel and his brother, Simon Dope, were separated when their parents divorced. When the two were adults, they reunited and Simon jo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Green Day

Linkin Park

Hoobastank

Scorpions

Aerosmith

Nirvana

Him

Superchick

Incubus

Lady Antebellum

Tags: Dope (Us)


Komente mbi këtë artist