Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina - Edhe Nje Nate... Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Ka kohë që ndjej se malli më thërret.
E shkuara diku po me pret,
për të më thënë se flaka shteroi.
Në këtë qytet e panjohura më pushtoi.
Pa menduar ndoqa rrjedhën e turmës,
pa kuptuar ndoqa rrjedhën e zhurmës.
Po shkojmë diku pa destinacion,
nuk beoj se mund të kthehem më vonë.
A është kjo toka ime?
A është kjo jeta ime?
Shpesh e më shpesh nuk di përse ende mendoj.
Shpësh e me shpësh nuk di përse ende jetoj.
Këtu fjalët nuk kanë më lavdi,
ndjenjat nuk kanë më magji.
As humbja, as fitorja nuk kanë më shije,
çdo gjë mbeti pluhur e hi,e lënë në hije.

Ky tekst u dërgua nga gesiRenditja: Top 200
Publikimi: 17/03/2014


Dorina - Edhe Nje Nate...
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nje Nate...".
3. Video është e këngës "Edhe Nje Nate...", por nuk këndohet nga Dorina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dorina Plaku:


Komente 1