Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doruntina Disha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Norvegji 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Doruntina Disha është një këngëtare e njohur. Në moshën 4 vjeçare së bashku me familjen e saj migroi në Norvegji, ku edhe sot jeton dhe vepron në Oslo. Ajo është nxënëse e gjimnazit të Oslos dhe i pëlqen të studioj psikologjinë. Doruntina qysh nga mosha e fëmijërisë është marrë me aktivitete kulturore të ndryshme si në Komunintetin Shqiptar të Norvegjisë gjithashtu edhe në atë norvegjez, duke prezantuar denjshëm origjinën e saj shqiptare. Ajo që në fëmijëri filloi të merrej me muzikë, ku hap...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lady Cherry

Blinera Krasniqi

Valentina Ajdari

Drenusha Latifi

Teuta Blaka

Shqipdona Behluli

Dorina Xerxa

Viona Shabani

Fjolla Krasniqi

Arbëresha Hajdari

Tags: Doruntina Disha, Doruntina


Komente mbi këtë artist