Më mbaj mend (për 1 muaj)

Double G Army

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  58
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Double G Army është një grup artistësh dhe label i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. D.u.D.a me emrin Burim O. Osmani ka lindur me 12 nentor 1985 ne Gjilan dhe esht momentalisht ndjek studimet per Stomatologji ne Tirane. Ai e ka filluar ne moshen 14-vjeçare kur mori pjese ne nje koncert ne Gjilan me kengen "Gangsterat". Reperi mirnjohur Duda si dhe Bashkthemelusi i Double G një koh të gjat nuk është prezentë në temat ditore, është larg studios, larg shokve të tyj. Arsieja ishte një mrekulli, diqka që atë do e shti ende më tepër t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Anëtarë në Labelin Double G Army:

D.U.D.A.

Niil-B

B-Genius

Alidema

Rascom

ZeeroMan

Triada-T

Dashi

Alb-G

Monny

Overlord

Mr.Safet

Kacho

Nde-Rim

Scorpion

KOG

WhoBrave

Sllimi

Bcrazy

Nico OTR

Natra

Strongi

Tizi Dogg

Uki

Djwron Don

Kook.1

Gjaksori

Bidaki

Biggi

Tags: Double G Army, Double G, Double-G.


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet