Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza - Skllavëri Moderne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Nderhyrje ne matric 2.0.1.7
Jea a Lindim ne kte bot te pa vetedijshem komplet na bombardojne me vaksina pa mbushur 1 ore ne jet nuk esht me deshir shoku je i detyruar s'futesh dot ne shkoll nese sje i vaksinuar kompanit farmaceotike skan lidhje me shendetesin korporatar i financojn qe te helmojne popullesin kjo eshte me se e vertet ulu dhe mendoje thelle nese na sherojne te gjithve sdo t ken me klientel,
Shkon me shkoll qe ne mengjes ku truri esht akoma ne gjum te pergatisin qe tani qe neser te shkosh ne pune je nxenes i mir nese memorizon mesimin dhe pse ske kuptuar gje shkruaj dicka kalo provimin
Po kush i shkruan kto libra ne te cilat ti meson kush i miraton kush i financon po te nejtat korporata nuk te len qe te shohesh driten sduan qe te jesh i zgjuar se nje dit ju mer poziten, Vjen dita diplomohesh dhe kerkon te punesohesh punedhenesit kerkojne vetem staf me eksperienc por ngjan si komedi, ku ta fitosh ti eksperiencen? kur 15 vjet ne shkolle ke ber vetem teori
Me ne fund e gjen nje pune dhe zgjohesh heret ne mengjes vrapon qe te kapesh autobuzin qe mos t'ikesh me vones
Nuk te ben me pershtypje,je mesuar qe ne shkoll ploteso tete-orarshin ule koken dhe mos fol!
Skllaveri moderne
Skllever jena ende!
Me pranga te padukeshme
Te vendosura ne mendje
Njerezime nen kontroll
Ne permasa shum ekstreme!

Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Politikanet financohen po ashtu nga korporatat ku mendon se i gjej paret? per te ber fushata
Nderkohe populli vuan kta n'tv nxjerrin spote
Derdhen lek per budalliqe dhe pastaj thon "skemi fonde " ne qenderr lahen me shampanje, rrethen vuajn per ushqim por keta jan egoista dhe per neve sduan t'ja din
Tallin bythen ne parlament,neve heshtim fatkeqesisht nese tenton ti kundershton vritesh me sniper publikisht!
Sistemi monetar sundoj gjithcka prej fillimit manipulimi me i madhe ne historine e njerezimit
Banka boterore esht institucion privat pse te shkosh te punosh kur ata printojn parat
Jan familje shum te forta, lozin monopuli me boten
As me rrog maksimale ske shans te ngresh koken
Pronovojne matrializem, kan gjith mediat nen kontroll
Na pergatisin qe tani, per rendin e ri boteror!
Cdo bised monitorohet, rregjistrohet dhe arkivohet
Ti mendon se ke te drejta por anje e drejt nuk respektohet
Kjo situat nuk u kriju brenda nates si me magji
Plani i tyre ne funksion qe ne lashtesi
Por nese flet per keto gjerashoqeria te menjanon
Te gjith i dit keto fakte por bejne sikur s'kuptojn
Jan te varur nga sistemi shplarja e trurit funksionon
Gjerat jan me te thella, varet si i shikon!

Skllaveri moderne
Skllever jena ende!
Me pranga te padukeshme
Te vendosura ne mendje
Njerezime nen kontroll
Ne permasa shum ekstreme!

Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto!
Fight!
Rezisto!Rezisto!Rezisto


Ky tekst u dërgua nga Marjo shytiDoza
Publikimi: 01/12/2016


Doza - Skllavëri Moderne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Skllavëri Moderne".
3. Video është e këngës "Skllavëri Moderne", por nuk këndohet nga Doza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0