TEKSTESHQIP

Doza
Like A Boss & Pik
Lyrics

Mc Doza
pacienti diakronik qe vuan
nga skleroza e tha diagnoza
kam shije me te tharte
se boza!

Dhe kriza me te frikshme
drastike dhe te cudicme
se turbekulloza!

Doja te ulja 4 goca
ne nje karige por nuk dija
qysh
gjersa pyeta nje gjysh
me tha:"thjeshte ktheje
karigen permbys"(haha)

Jam aq p*dhsome
sa ze p*idh
me makin varezash!
kto kurvat kan inat
dhe nxjerin lloj lloj
hipotezash..

Ne zonen time
ti s'ke byth qe te shkelesh
se te "qisin jasht
prij zhelesh"
jam me i cmendur
se skenografia e Aureles!

Foli peles,ekranin fike
ne "Big Bradher"
sheh vetem
"Gay edhe lesbike"...!!

Me probleme obsentrike
dhe psiqike
nderkohe qe un po sjell
gjera te reja
jam njeri me regulla
ashtu si Ardit Gjebreja!

Koka ime plot me vrima
si te ishte nje fet "Gouda"
jam "Marsupilami"
"Uga-uga" drejt per drejt
nga ruga
jam duke mesuar tash
se si shtremberohet luga
thjesht me trurin tim
ti s'jell syt verdall si fuga!

Refreni(2x):

E nese nuk e din
ta them ta mesosh
sa here kap mikrofonin jam:
"Like A Boss"
Alo-alo baza marrje?
kam 5 kile cdo varg
100 gram cdo frymarje!

"Pik"

"Ok godasim fort pra
si Kallash nga Policani
Mc Doza ne beat me O.S.D
beni mire distancen mbani
Sjemi te mallkum nga Zoti
por te bekum nga Shejtani
jam si "Ujku i sofres"
qe ju therr me thika
"Shikigami"!

Nami le te behet
mblidhemi nga ane e aneve
trupat plot me gjak
te therrur te thahen
n'Pyll t'fazaneve"

Jam "renegad"
anarshisti pa adres
qe ne vit te par gjimnaz
godisja me sarakinesk!

Cdo shkerdhat
qe me preu n'bes
nuk kam nevojper ftes
dhe barin do ta ndez
kur t'me teket mu ta ndez!

Po kurva beri llafe
sja pqertoi shpulat
me kthes,nuk ma ha !
mendimet sja u mbeshtes

Se jam personi
me i kerkuar
qe mban telefonin fikur
kam len qimet e kokes
ne kte stad per te aritur

Pata fatin edhe pran
legjendave jam stervitur
ska shans te vi ne studio
vllacko i papergatitur

Se jam Doza me e paster
plako kush e qi kristalin
perfajsoj cuna e goca
qe per gola nuk ta falin

Jam ai qe kaloi lumin
dhe nuk perzeu kalin
ja dal mbanedhe vet
nuk ka nevoj te
ma qash hallin..

Mund te thuash ca te duash
por s'mohon dot materialin
jam si forca e natyres
nuk munden!
qe ta ndalin..

Kenget e mia
bredhin shtete
disa ore mbasi dalin
dhe kjo eshte kenga e
rradhes - i fiksuar si
"Marshall mothers"

Material cdo dite te javes
gjersa te vi dita ime
kerkoj respektin tuaj
se po flas per jeten time
sju kam fshehur as nje gje
Si haritje dhe gami
si mezitje dhe gezime
suksese edhe deshtime..

Miresevjen ne boten time
ku te gjithe me kritikojn
se pse kam mendime
ndryshe dhe skam turp ti
shpreh ato!

Sidomos ne Shqiperi
qe njerezit heshtin
se kan frik..

"Nuk pres t'ju pejqej
te gjitheve
as mua sme pelqejnete gjithe
"Pik"

DËRGOI: