TEKSTESHQIP

Doza
Nga E Hëna
Lyrics

Direkt sa zgjohesh
Stomaku luftë botrore!
Hap frigoriferin
Gabimisht derën ngatrrove!
Uoree!
"Më fal ky është urbani për n'Bathore?"
"Po ore!"
"Po kujt i kërkon bilet ti mo
Paguaj taksa shtetërore!"
Punoja kamarier n'Athinë
Në një lokal luksoz
Me 5 kamariere Shqipëtare
Të veshura në roz
Namin Poz
Të ndarë në grupe 3 me 3
Më ka mallkuar zoti
Që keputa vetëm një!!
"Sa e ëmbël është kafja
Sa her zgjohesh me syt si buf!"
Sidomos kur ske punë
Grua ose qen pa bukë
Je tek pull "cowbow"
Mu si Lucky Luke
Më i shpejtë se hija
Mos ndalo jepi vut!
Para 4 vitesh në kurs
Kisha nje super sexy presore
Dhe kur ikni te gjithë nxënësit
Unë ikja pas një ore!
Me boxet në xhep
Dhe bluzën në kokë si kokore!
Vrapoja i cmëndur në lagje
Ndërkohë që kisha pantallonat
Varur në një shkop dore!
Kisha nga pas në gjimnaz
2 baranga 16-vjecare
Njëra vdiste për mua
Tjetrës i ikte truri fare
E lam që lidhja jon
Të ishte thjesht eksperimentale
Dhe lart atyre
Shpreha të gjitha tabutë e mija hormonale!

[ Bridge ]

Bëj zhurm
Ktu ska hapsira për të heshtur!
Alkooli dhe mërzitia
Më lan praktikisht te zhveshur!
Por gjithmon veshur
Mbaj buzëqeshjen time
Se më në fund jam njeri normal
Dhe bëj gabime!!

[ Hook ] (2x)
Se të martën jam i zen
Të Mërkurën gjithashtu
Të Enjten dua te fle
Se të Premten jam për punë!
Të Shtunën jam për qef
Dhe të Dielën ditën shty
Me kismet nga "E Hëna"
Do bëj dicka për ty!

[ Verse 2 ]
Si dihet, mund të jem
Aty ku sta pret truri të jem
Për të cmëndur
Ka gjithmon një vend!
Mund të jem një karrige
Që u ul me forc
Një grua e shëndoshë!
Ose më keq
Një vaksin nga një doktoresh
Që ka vite pa bërë sex!!!
Imagjinom si JOKER
Let's put a smile
On that face!
Me thikën në mes të ndaj
Distancën midis nesh
E kuptoj që s'është e thjesht
Të jesh kundër nesh
Po na i bëre vëth ne vesh
Të presim kokën me gjith vesh
JAM
Mbase kamarieri
Që ta solli kafen me krip
Ose dikush që u teshtit
Para teje ndërkohë që kishte grip!
DICKA
Që doktorri ty ta ka prer me thikë
Mos ta prekësh ta provosh
Ki kujdes!! ka rrezik!!
ËSHTË
E pabesueshme gjith kta politikan
Me bark,kta s'kan bark
Kan ark me hark
Të fshehur mirë në një dollap!
Që po u hap
Del një rrugë dhe një pallat. (Pallat?)
Cdo muaj të shtat
Po ku "*****" jan parat!!
SIDO
Që të jet unë vazhdoj programin tim
I krijoj vetes mundësin
Cdo gjë me mundimin tim
Kam familjen pran dhe shoqërin
E që ta din...
Luftoj luftën e shenjt
Si "Muxhahedin"

[ Bridge ]

Bëj zhurm
Ktu ska hapsira për të heshtur!
Alkooli dhe mërzitia
Më lan praktikisht te zhveshur!
Por gjithmon veshur
Mbaj buzëqeshjen time
Se më në fund jam njeri normal
Dhe bëj gabime!!

[ Hook ] (2x)
Se të martën jam i zen
Të Mërkurën gjithashtu
Të Enjten dua te fle
Se të Premten jam për punë!
Të Shtunën jam për qef
Dhe të Dielën ditën shty
Me kismet nga "E Hëna"
Do bëj dicka për ty!